Mať vlastné miesto oddychu je snom každého z nás, bude nám cťou Váš sen realizovať.

Ako si vybrať ten správny projekt?

Dôležité rozhodnutie

Vybrať si ten správny projekt, ktorý by spĺňal Vaše požiadavky, môže zabrať veľa voľného času. Ponúkame Vám zopár rád, ktoré Vám pomôžu pri výbere Vášho rekreačného objektu.

Medzi najdôležitejšie faktory výberu sú následovné:

  • Dispozícia
  • Veľkosť a tvar
  • Dizajn
  • Cena

Jednou z výhod pri výbere chaty z nášho portfólia je, že budete mať prehľad o cene. Na vyžiadanie pošleme podrobnú cenovú ponuku.

Taktiež ponúkame možnosť naše katalógové chaty upraviť podľa vlastných predstáv. Pri akýchkoľvek zmenách sa zákazníkovi vypracuje bezplatne nová nezáväzná cenová ponuka. Samozrejmosťou je aj návrh – úplne na mieru Vašim predstavám.

Zaujímavosťou je, že sme ešte nikdy nestavali dve totožné chaty a vždy sa snažíme poradiť a upraviť projekt na mieru .

Dispozícia

Na začiatok by ste mali mať približnú predstavu o kapacite Vašej chaty. Jeden z najdôležitejších údajov je počet spálni a rozloha.

Rovnako dôležitou súčasťou rekreačnej chaty sú aj ďalšie miestnosti napr. kúpeľňa, technická miestnosť, poprípade špajza, sklad, alebo lyžiareň.

Veľkosť a tvar

Tento faktor súvisí hlavne s dispozíciou, terénom a tvarom Vášho pozemku. Realizujeme jednopodlažné a dvojpodlažné chaty.

Dizajn

Každý z nás ma iné požiadavky na dizajn. Či už to bude prevedenie v klasickom chatovom štýle, ktoré nám je dané historicky, alebo moderný dizajn, poprípade kombinácia.
V našej spoločnosti sa venujeme individuálnemu prístupu čo sa týka exteriéru a aj interiéru. Naši projektanti Vám vedia navrhnúť a vizualizovať objekt presne podľa Vašich predstáv.

Cena

Je jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere rekreačnej chaty.

Vypracovanie projektovej dokumentácie

Prvým krokom je návšteva projektanta na pozemku. Je to prvá fáza, kde si s Vami prejdú Vaše vízie a požiadavky na samotný objekt a samozrejme aj radi poradia. Ak máte vybratý nejaký návrh chaty, upravia ho podľa Vašich požiadaviek. Ak nemáte jasnú predstavu, spoločne návrh vytvoríte.

Po návšteve na pozemku vám v čo najkratšom čase zašlú štúdiu, ktorá bude obsahovať pôdorys, osadenie na pozemok a aj 3D vizualizáciu pre vašu lepšiu predstavu. Návrh sa bude upravovať k finálnej podobe. Po jeho odsúhlasení Vám vypracujú projekt. Doba vypracovania projektovej dokumentácie je cca 4 týždne od odsúhlasenia. S projektovou dokumentáciou je na vás vybavenie stavebného povolenia. Projekt rekreačnej chaty je podrobný a slúži aj ako realizačný projekt k výstavbe.V prípade, že sa nebude po štúdii v projektovej dokumentácii pokračovať, uhradí sa len štúdia.

V našej firme sa riadime ideou jedinečnosti každého projektu. Realizujeme projekty rekreačných chát na mieru podľa požiadaviek klienta. Uvedomujeme si, že každý projekt a taktiež parcela, si vyžadujú osobité a jedinečné riešenia, závisí od situácie pozemku, sklonu pozemku, poprípade výhľady na okolitú krajinu, územnom pláne, zóny, atď…..

Stavebné povolenie:
 • Vybavíte si ho vo vlastnej réžií.
 • Oslovíte osobu, alebo firmu ktorá sa venuje inžinierskej činnosti vo Vašom regióne.
 • V určitých regiónoch (Liptov, Orava) stavebné povolenie vieme zabezpečiť my.

Architektúra

pôdorysy, pohľady, rez, technické správy

Projekt požiarnej ochrany

posudok požiarneho technika

Zdravotechnika

vnútorná kanalizácia, vodoinštalácia, technická správa

Projekt vnútornej elektroinštalácie

pôdorys svetelných a zásuvkových rozvodov, rozvádzač, bleskozvod, technická správa

Projekt statiky

kompletné posúdenie stavby vrátane základovej dosky, stien, stropov a konštrukcie strechy 

Vodovodná prípojka

situácia, pozdĺžny profil, vodomerná šachta, technická správa, v prípade projekt studne

Kanalizačná prípojka

situácia, pozdĺžny profil, revízna šachta, technická správa, v prípade projekt žumpy

Elektrická prípojka

situácia, pozdĺžny rez, elektromérová rozvádzač , technická správa,

Vykurovanie

elektrické podlahové vykurovanie/tepelné čerpadlo, pôdorys, technická správa