Mať vlastné miesto oddychu je snom každého z nás, bude nám cťou Váš sen realizovať.

Fotovoltika

Domová fotovoltaická elektráreň

Vzhľadom na neustále rastúce náklady a väčšiu potrebu sebestačnosti objektov vám naša firma v spolupráci s partnerskou firmou 4technik s.r.o. vie ponúknuť „Domová fotovoltaická elektráreň“.

Fotovoltaická elektráreň, ktorá funguje na princípe fotovoltaického javu, vám teda vyrobí elektrickú energiu zo slnečného žiarenia. Taký spôsob získavania elektrickej energie je najšetrnejší k životnému prostrediu, pretože slnko je obnoviteľný zdroj energie. Výkon fotovoltaickej elektrárne vieme upraviť na základe vašich požiadaviek a možností objektu.

Dôležité vstupné informácie sú:

 • plocha strechy
 • predpokladaná ročná spotreba elektrickej energie
 • orientácia na svetové strany
Domovská Fotovoltická Elektráreň
Domovská Fotovoltická Elektráreň

Poradenstvo

S návrhom fotovoltickej elektrárne vám vie poradiť náš partner – firma 4technik s.r.o., ktorá realizuje kompletnú dodávku vrátane montáže a spustenia fotovoltickej elektrárne. Celý set pozostáva z fotovoltických panelov umiestnených na streche, meniča a ďalšieho príslušenstva. Hlavný účel energie vyrobenej vlastnou elektrárňou je spotreba priamo v objekte počas jeho užívania. Prebytok je možné využiť dvoma spôsobmi:

 1. Buď využiť služby vášho dodávateľa energie a objednať si u neho produkt s názvom virtuálna batéria (On-grid systém). Tým pádom je vaša elektráreň napojená aj do verejnej elektrickej siete. Pri tomto systéme je potrebné si preveriť, koľko % dodanej energie vám dodávateľ vráti z distribučnej siete po odpočítaní poplatkov.
 2. Druhým spôsobom je mať vlastnú domovú batériu (Off-grid systém). Toto je ideálny systém, pretože dom má spotrebu elektrickej energie aj v noci a viete využiť 100% vyrobenej elektriny. Nevýhodou systému je vyššia vstupná investícia kvôli batériám.

Možnosti realizácie

Fotovoltaická elektráreň:

 • Výkon 10 kW vyrobí ročne okolo 8-9 MWh
 • Výkon 5 kW vyrobí zhruba 4-4,5 MWh za rok

Čo nie sú zanedbateľné množstvá a výrazne prispievajú k celkovej energetickej úspore samotného objektu. Na úsporu, resp. objem vyrobenej energie, vplýva viacero faktorov:

 • umiestnenie domu na pozemku
 • orientácia na svetové strany
 • okolité stavby/zeleň, lokalita, v ktorej sa daná nehnuteľnosť nachádza
 • poveternostné vplyvy

Fotovoltická elektráreň nevyrába energiu v noci, ak je pokrytá vrstvou snehovej pokrývky s hrúbkou minimálne 5-10 cm, a tiež ak je hustá hmla.

Elektráreň vám dokážeme nainštalovať na objekty, ktoré s nami pripravujete realizovať, a rovnako aj na objekty, ktoré sme vám ako našim zákazníkom už realizovali. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

Fotovoltaika na streche
Fotovoltaika na streche

Výhody montovaných chat

Montované chaty pomaly predbiehajú tradičné spôsoby výstavby. V dnešnej uponáhľanej dobe sa najviac cenia ich rýchlosť výstavby. Ak ste ešte neobjavili všetky výhody montovaných chat a chcete zistiť viac, prečítajte si viac tu.

Chaty na kľúč

Pozrite sa na náš katalóg projektov. Ponúkame úpravy na mieru.

Práve realizujeme

Neustále realizujeme nové projekty. Pozrite sa, na čom práve pracujeme.

Zrealizované projekty

Pozrite si bohatú kolekciu realizácií z našej dielne Mipav s.r.o.

Vzorové chaty

Chceli by ste vedieť, aké to je v chate od nás? Navštívte naše chaty.

Vzorové chaty v nízkoenergetickom štandarde

Naši potenciálni zákazníci majú možnosť vidieť na vlastné oči a na vlastnej koži zažiť nízkoenergetické chaty, ktoré staviame. Ponúkame kompletný servis až po fázu chaty na kľúč. Avšak naši klienti si môžu postaviť základovú dosku svojpomocne a rovnako aj fázu na kľúč dokončiť vo vlastnej réžii.

Firma s dlhoročnou tradíciou a skúsenosťami

Od prvého kontaktu cez projekt až po realizáciu individuálnym prístupom komunikujeme so zákazníkom a snažíme sa splniť jeho sen o bývaní.

0%
Spokojnosť je naším poslaním

Obrovské ďakujem firme Mipav vďaka ktorej máme náš krásny domček, za celkový prístup, bezproblémovú komunikáciu zo strany pánov Mačieka, Mankovica a všetkých pánov majstrov, ktorí sa podieľali na stavbe domu. Firmu Mipav sme si vybrali náhodne bez akýchkoľvek doporučení a neoľutovali sme to ani raz počas stavby, takže za nás môžem firmu Mipav jedine odporučiť. Ešte raz jedno veľké Ďakujem.

Zuzana Brnova

My bývame už 2 roky v domčeku od firmy Mipav a úplne sa stotožňujem so všetkými superlatívmi a chválami, ktoré sú uvedené v predchádzajúcich komentároch. Pan Miček bol a vždy je ochotný poradiť, pomôcť, vysvetliť. Boli sme veľmi spokojní, firmu Mipav odporúčame ďalej a želáme ešte veľa zákazníkov.

Sylvia Petrová

Napíšte nám

Mať vlastné miesto na relaxáciu je snom každého z nás a bude nám cťou vám tento sen splniť. Staviame kvalitné nízkoenergetické chaty na kľúč.